Планы работы

 

Рэжым работы школы ў шосты дзень вучэбнага тыдня

1.Работа аб’яднанняў па інтарэсах (шосты дзень ,субота)

п/п

Назва аб’яднання

Час правядз.

Месца прав.

Кіраўнік

1

Юны выратавальнік

9.00-9.45

Спарт.зала

Карпцоў С.І.

2

С/г “Баскетбол”

10.00-10.45

Спарт.зала

Карпцоў С.І.

3

“Умелыя рукі”

11.00-12.45

Каб.тэхн.працы

Арлянін А.Б.

4

“Алгарытмізацыя і праграмаванне”

11.15-12.00

Каб.33

Ляшкевіч  І.В.

5

“Эстрадных спеваў”

12.00-12.45

Актавая зала

Быба І.Р.

6

ДПМ “Горад майстроў”

12.30-13.15

Каб.№2

Акостка Н.Л.

 

2.Правядзенне культурна –масавых  і фізкультурна – аздараўленчых  мерапрыемстваў: 10.30 -12.30, 1-4, 5-8 кл.  

3. Кансультацыі па вучэбных прадметах для вучняў і бацькоў (згодна графіка)

 

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар школы        

_______У.У. Рэзановіч

“28” жніўня 2020 г.

План работы

 ў 6-ы дзень вучэбнага тыдня на першае  паўгоддзе (2020/2021 навучальны год)

 

№ п/п

Змест мерапрыемства

Для каго праводзіцца

Дата

правядзення

Час

правядзення

Адказныя

1.

Мерапрыемствы, прысвечаныя “Адзінаму рэспубліканскаму дню бяспекі”. Прагляд відэафільмаў  “Азбука бяспекі”з абмеркаваннем

“Бяспека на дарогах”.Асновы правіл дарожнага руху

4-6

 

 

7-8

05.09

10.30

Класныя кіраўнікі

2.

Дзень беларускага пісьменства “З вытокаў роднай мовы”

7-8

05.09

10.30

Класныя кіраўнікі,Флар’яновіч В.І.,бібліятэкар

3.

 Круглы стол “Мастацтва жыць”, да сусветнага дня прадухілення суіцыдаў.

Дзень здароўя. Спартыўныя спаборніцтвы “Шкаліяда”

7-8

 

5-6

12.09

 

12.09

10.30

 

10.30

Пявец В.К., псіхолаг

Дубейка Т.Е.,

Карпцоў С.І.,наст.фіз.к.

4.

Удзел у Еўрапейскім тыдні мабільнасці і акцыі “Дзень без аўтамабіля”

1.Гісторыя развіцця аўтатранспарту

2.Аўта-мота-вела і гарадское асяроддзе

3.Экскурсія па экалагічнай сцежцы

4.Што патрэбна змяніць, каб стала яшчэ камфортней

 

 

5а,5б

6а,6б

7а,7б

8а,8б

19.09

10.30

 

Класныя кіраўнікі

 

5.

Тэматычная дыскатэка “ За бяспеку разам!”

Выступленне агітбрыгад  9-11 класаў (прэзентацыі,віктарыны,інсцэніроўкі)

9-11

26.09

 

19.30

Класныя кіраўнікі

 

6.

Дзень сталых людзей. Акцыя добрых спраў (наведванне і аказанне дапамогі састарэлым (фотасправаздача ў дзень аказання дапамогі)

5-8

26.09

10.30

класныя кіраўнікі, Акостка Н.Л.,пед.арганізатар

7.

Школьнае свята” Ганаровае званне табе, Настаўнік!”,  прысвечаны Дню настаўніка

Віншаванне ветэранаў педагагічнай працы са святам

1-11

02.10

03.10

 

10.30

 Акостка Н.Л., класныя кіраўнікі,кіраўнікі гурткоў

8.

Дзень здароўя. Спаборніцтвы па футболу.

5-6,7-8

10.10

10.30

Кл.кір., настаўнікі фізічнай культуры

9.

Святочны канцэрт “Любай, ласкавай самай…”, прысвечаны Дню Маці

1-8

 

14.10

 

12.30

 

класныя  кіраўнікі, кіраўнікі гурткоў

10.

Агульнашкольны вечар “Адзіная мая”, прысвечаны Дню Маці

9-11

12.10

19.30

Класныя кіраўнікі,

Халімончык Г.М.

11.

Турнір па інтэлектуальным гульням

Агульнашкольны вечар

5-8

9-11

17.10

10.30

19.30

Класныя кіраўнікі,пе.арг.Акостка Н.Л.

12.

Конкурсная праграма  “Мы зноў разам з любоўю да кнігі”, да Міжнароднага Дня бібліятэк

5-8

24.10

10.30

 

Бібліятэкар,

класныя кіраўнікі

13.

Піянерскі калейдаскоп. Гульнявая праграма

5-8;

 

31.10

10.30

 

Кл. кір., Акостка Н.Л.

14.

Турыстычны паход “Мясціны майго дзяцінства”,у рамках раённага этапа рэспубліканскага грамадска – патрыятычнага  праекта “Збяры Беларусь у сваім сэрцы”

5-8

14.11

10.30

Класныя кіраўнікі, настаўнікі фізічнайкультуры

15.

Да тыдня прававых ведаў(згодна плана)

Агульнашкольны вечар “Мае правы і абавязкі”

5-8

9-11

21.11

 

10.30

19.00

Кл. кір.,Дубейка Т.Е.,пед.сацыяльны

16.

Да Дня барацьбы са СНІДам “Стоп: ВІЧ. СНІД”

 

5-8

28.11

10.30

кл.кіраўнікі,

Флар’яновіч В.І

17.

Дабрачынная акцыя, прысвечаная Дню інваліда “Падары мару”. Святочная праграма

1-11

 

03.12

 

 

Класныя кіраўнікі, Акостка Н.Л.пед.арг.

18.

Мерапрыемствы ў рамках тыдня “Тэрыторыя незалежнасці” ” (прафілактыка шкодных звычак, згодна плана)

5-8

05.12

 

10.30

Класныя кіраўнікі, СППС

19.

Дзень здароўя.Спаборніцтвы па баскетболу

Спартландыя “ Вясёлыя старты”

7-8

5-6

12.12

10.30

Класныя кіраўнікі, настаўнікі фізічнай культуры

20.

Майстэрня Дзеда Мароза і Снягуркі.

 Конкурс-выстава на лепшы выраб для навагодняй елкі. Упрыгожванне класных пакояў

1-11

19.12

 

10.30

 

 Класныя кіраўнікі, Акостка Н.Л.,педагог арганіз.

21.

Упрыгожванне актавай залы і навагодняй  елкі

8-11

26.12

10.30

 

Класныя кіраўнікі, Сахарчук В.М.

22.

Навагоднія святы “Прыгоды ў навагодняй елкі”

1-11

 

28.12-29.12

 

 

10.00-11.30

 

Кл. кір. 1-11,пед.арг.

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                       Семяняк В.І.

 

 

 

План

работы бібліятэкі ў 6-ты дзень

вучэбнага тыдня на 1 паўгоддзе 2020 - 2021 н.г.

 

 

Змест мерапрыемстваў

Дата правядзення

Для каго праводзіцца

Верасень

Да Дня беларускай пісьменнасці інфармацыйны час “З вытокаў роднай мовы”, прэзентацыя “Францыск Скарына”

05.09.

7-8 кл.

Да Дня бібліятэк: віртуальнае падарожжа

“Бібліятэкі свету”

12.09.

7-8 кл.

Конкурс-віктарына “Беларусь – мая Радзіма”

19.09.

4а,4б кл.

Прэзентацыя-прагляд “Незвычайныя кнігі”

26.09.

     7а кл.

Кастрычнік

 

 

 

 

 

 

 

Кніжная выстава і агляд твораў творчасці

С. Ясеніна “Паэт зямлі рускай”

03.10.

7-8 кл.

Прэзентацыя-агляд “Скарбы роднага краю або сем цудаў Беларусі”

10.10.

5-6 кл.

 

Віртуальны агляд кніг для падлеткаў “Раім прачытаць”

17.10.

7а,7б кл.

Зорны час “Падарожжа па старонках любімых кніг”( Да Міжнароднага дня школьных бібліятэк)

24.10.

5-8 кл.

 

Вуснае падарожжа па старонках часопіса “Вясёлка”

31.10.

3а, 3б кл.

Лістапад

 

 

 

“Гісторыя родных мясцін” паведамленне пра вёску Сямігосцічы (да Году малой радзімы)

          14.11.

6-7 кл.

 

“Твае правы і казачная краіна” пазнавальны час да Сусветнага дня дзіцяці

21.11

 

5 кл.

 

”СНІД – апасна не ведаць”кніжная выстава, “СНІД – трагедыя чалавецтва” літаратурны час і прэзентацыя

28.11.

 

5-8 кл.

Снежань

Слайд-падарожжа “Гарады Беларусі”

05.12.

6а кл.

Віктарына па казках А.С.Пушкіна

12.12.

5 кл.

Віртуальнае падарожжа “Як сустракаюць Новы год і Ражаство ў розных краінах свету”

 

19.12.

6-7 кл.

Віктарына “Зімнія казкі”

26.12.

3-4 кл.

 

 

 

 

 

ПЛАН

работы в шестой школьной день (субботу)

Государственного учреждения образования

«Семигостичской средней школы »

на 1 полугодие 2020/2021 учебного года СППС

 

 

п/п

Содержание работы

Категория участни-ков

Дата проведения

Время проведения

Ответст-венные

1

Профилактическая беседа «Адаптация пятиклассников к школе»

5 класс

05.09.2020

12.00-13.00

СППС

2

Круглый стол «Искусство жить»

5-8 классы

12.09.2020

12.00-13.00

СППС

3

Викторина «Мы за здоровый  образ жизни»

5-8 класс

19.09.2020

12.00-13.00

СППС

4

Круглый стол «За что ставят в ИДН». Всё плохое начинается с малого

5-8 класс

26.09.2020

12.00-13.00

СППС

5

Час общения «Отношения с одноклассниками. Правила поведения в школе»

5-8 класс

03.10.2020

12.00-13.00

СППС

6

Деловая игра «Приобретение уверенности в себе»

5-8 класс

10.10.2020

12.00-13.00

СППС

7

Тематическая беседа «Конфликты и пути их разрешения»

5-8 класс

17.10.2020

12.00-13.00

СППС

8

Час общения «Я и мои друзья»

5-8 класс

24.10.2020

12.00-13.00

СППС

9

Викторина «Знатоки психологии»

5-8  класс

31.10.2020

12.00-13.00

СППС

10

Профилактическая беседа «Особенности подросткового возраста. Как найти общий язык с подростком»

Педагоги

07.11.2020

12.00-13.00

СППС

11

Профилактическая беседа «Правонарушения и ответственность за них»

5-8 класс

14.11.2020

12.00-13.00

СППС

12

КМР «Права и обязанности ребенка» (викторина)

5-8 класс

21.11.2020

10.25

СППС

13

Занятие с элементами тренинга «Учимся жить в мире и согласии»

5-8 класс

28.11.2020

12.00-13.00

СППС

14

Просмотр видеороликов посвященных Дню борьбы со СПИДоМ

5-8 класс

05.12.2020

10.00-11.00

СППС

15

Общешкольный вечер «Вредные привычки»

9-11 класс

12.12.2020

18.30

СППС

16

Занятие с элементами тренинга «Учимся жить в мире и согласии»

5-8 класс

19.12.2020

12.00-13.00

СППС

17

Профилактическая беседа с учащимися, состоящих на различных видах учёта «Безопасный Новый год»

5-8 класс

26.12.2020

12.00-13.00

СППС

 

 

Педагог-психолог:                                         В.К. Певец

Педагог социальный:                                   Т.Е. Дубейко